Ulehčení práce v zimě

Ještě pořád uklízíte sníh s lopatou a smetákem? Rozhodli jste se, že je na čase to změnit? Nemusíte se každý den několik hodin lopotit před domem a garáží. V dnešní technicky založené době, si můžete práci ulehčit. Sněhové frézy nejsou už jen vymoženost severských zemí. Odtud je všichni známe asi nejčastěji. Norsko, Finsko, Švédsko či Kanada jsou severské státy, které mají v zimě o nadílku sněhu postaráno ve velké míře. Právě tam se začaly sněhové frézy používat nejdříve.

Jak připravit sněhové frézy před zimní sezónou?

Ale ani údržba starší sněhové frézy se nesmí podcenit. Na vesnicích, malých městech a v odlehlejších lokalitách, je na nás, abychom si sníh pomocí sněhové frézy uklidili sami, jinak se zkrátka k domu nedostaneme. Patříte mezi početnou skupinu lidí, kteří vše nechávají na poslední chvíli? Poradíme vám, jak připravit vaši sněhovou frézu během krátké chvilky. Nejvhodnější je začít kontrolou motorového oleje. Zkontrolujte hladinu oleje, jeho výměnu je nutné udělat nejpozději 1x za 2 roky. Olej na sebe váže vodu a ztrácí tak mazací schopnosti. Pokud nedodržujete tento interval a používáte olej více let, riskujete, že se vám začne zvýšeně opotřebovávat motor a může dojít dokonce k jeho zadření. Proto nelitujte námahy a peněz vynaložených do výměny oleje, určitě se to vyplatí. Olej si vyberte kvalitní a vhodný do sněhové frézy, musí vydržet i několika stupňové mrazy. Takže zapomeňte na to, že použijete stejný jako do sekačky na trávu či motorové pily.

Kontrola motoru

Do palivové nádrže sněhové frézy nalijte nový benzín, ten z předešlé sezony určitě vypusťte. Zkuste nastartovat a také zároveň zkontrolujte startovací šňůru. Je-li jakkoliv poškozená, nebo příliš krátká, určitě zakupte novou originální. Ušetříte si tak hlavně nervy, až budete v zimě startovat a ono vám to s tou starou a krátkou šňůrou nepůjde. Na konec nezapomeňte zkontrolovat stav a dobití baterie.