Jednostupňové frézy

Pomocí sněhové frézy už nebude odklízení sněhu dřinou, ale zábavou. Budete se opravdu těšit, až začne sněžit, abyste mohli vyzkoušet váš nový stroj. Pokud jste si ještě nestihli pořídit novou sněhovou frézu, udělejte tak co nejdříve. Na začátku sezóny si můžete vybrat z kompletní nabídky. Až začne sněžit a všichni budou kupovat sněhové frézy, může se vám stát, že už neseženete tu, která se vám bude líbit, ale především tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Jsem také musíte zahrnout provoz frézy. [Agama] Existují benzínové frézy, které jsou sice dražší, ale mobilnější anebo můžete zvolit elektrické sněhové frézy.

Poradíme vám, jaká sněhová fréza je pro vás nejlepší

Sněhové frézy jsou skutečným pomocníkem v tuhé zimě. Můžete si vybrat jednostupňovou nebo dvoustupňovou frézu. Jednostupňové se hodí spíše do nižších a středních poloh. Jsou určené spíše pro odklízení sněhu z pevných povrchů, tedy hodí se i pro majitele domů a chodníků ve městech. Sněhové frézy mají moderní, 4-taktní motory. Spolehlivě odklidí čerstvě napadaný sníh, ale zvládnou i těžký mokrý sníh. Jejich provoz a obsluha je velmi jednoduchá. Také cena jednostupňové sněhové frézy je přijatelná i pro ty, kteří nemusí odklízet sníh každý den.

Jak se starat o sněhové frézy

Každý jistě hlídá výměnu oleje, ne všichni se starají více. U sněhové frézy je také důležitá i kontrola svíček. Jsou-li černé nebo namodralé, je nutná kontrola motoru v servisu. Dobrá je i mechanická očista. Stačí, když čistým hadříkem očistíte prostor sání, může zde být usazený prach. Nezapomeňte na svíčky. Jsou-li černé nebo namodralé, je nutná kontrola motoru v servisu. Dobré je kontrolovat i gumovou lištu, neměla by být nikde poškozená. V případě potřeby si můžete stírací lištu vyměnit sami, jedná se o velmi jednoduchou montáž. Pravidelně také kontrolujte stav a napnutí klínového řemene. Vyčistěte prostor pod krytem a řemen promažte konzervačním olejem. Pří správné a pravidelné údržbě, vám budou sněhové frézy sloužit dobře a dlouho bez potřeby náročného servisu či jakýchkoliv oprav.